Image is for reference, please contact us to get the real picture
| Manufacturer Part Number: | MAX9920ASA+ |
| Manufacturer: | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Part of Description: | IC CURRENT SENSE 1 CIRCUIT 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead Free / RoHS Compliant |
| Stock Condition: | 37951 In Stock |
| Ship From: | Hong Kong |
| Shipment Way: | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
Stock Status: 37951
Minimum: 1
Call for price or sumbit a RFQ
US $40 by FedEx.
Arrive in 3-5 days
Express:(FEDEX, UPS, DHL, TNT)Free shipping on first 0.5kg for orders over 150$,Overweight will be charged separately
| Type | Description |
|---|---|
| Product Status | Active |
| Amplifier Type | Current Sense |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Slew Rate | 1.5V/µs |
| Gain Bandwidth Product | - |
| -3db Bandwidth | 230 kHz |
| Current - Input Bias | 175 µA |
| Voltage - Input Offset | 480 µV |
| Current - Supply | 1mA |
| Current - Output / Channel | 44 mA |
| Voltage - Supply Span (Min) | 4.5 V |
| Voltage - Supply Span (Max) | 5.5 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 8-SOIC-EP |
168 out of 176 (98%)
Customers recommended this product
Thank you for your prompt and courteous service from ordering to shipping.
The product is original, the merchant service attitude is particularly good
Delivered on time, Very good quality product, Anna is one of the best sales representative, I have seen in my career, she supports lot, response very very great. She did a very great job for me.