Image is for reference, please contact us to get the real picture
| Manufacturer Part Number: | IH5352CWE+T |
| Manufacturer: | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Part of Description: | IC VIDEO SW QUAD RF N/O 16-SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead Free / RoHS Compliant |
| Stock Condition: | 13456 In Stock |
| Ship From: | Hong Kong |
| Shipment Way: | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
Stock Status: 13456
Minimum: 1
Call for price or sumbit a RFQ
US $40 by FedEx.
Arrive in 3-5 days
Express:(FEDEX, UPS, DHL, TNT)Free shipping on first 0.5kg for orders over 150$,Overweight will be charged separately
| Type | Description |
|---|---|
| Product Status | Obsolete |
| Applications | Video |
| Multiplexer/Demultiplexer Circuit | 1:1 |
| Switch Circuit | SPST |
| Number of Channels | 4 |
| On-State Resistance (Max) | 75Ohm |
| Voltage - Supply, Single (V+) | - |
| Voltage - Supply, Dual (V±) | ±5V ~ 15V |
| -3db Bandwidth | - |
| Features | Break-Before-Make |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
168 out of 176 (98%)
Customers recommended this product
The parcel was well packed when received, thank you seller for fast response and good quality.
The quality is very high, I am sure that is new and original. I will purchase again from them.
Trustable and helpful supplier. The communication is easy and fast. The whole picture is very positive.