Image is for reference, please contact us to get the real picture
| Manufacturer Part Number: | MAX25600AUI/V+T |
| Manufacturer: | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Part of Description: | IC LED DRIVER CTRLR PWM 28TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead Free / RoHS Compliant |
| Stock Condition: | 21759 In Stock |
| Ship From: | Hong Kong |
| Shipment Way: | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
Stock Status: 21759
Minimum: 1
Call for price or sumbit a RFQ
US $40 by FedEx.
Arrive in 3-5 days
Express:(FEDEX, UPS, DHL, TNT)Free shipping on first 0.5kg for orders over 150$,Overweight will be charged separately
| Type | Description |
|---|---|
| Product Status | Active |
| Type | DC DC Controller |
| Topology | Step-Down (Buck), Step-Up (Boost) |
| Internal Switch(s) | No |
| Number of Outputs | 4 |
| Voltage - Supply (Min) | 5V |
| Voltage - Supply (Max) | 60V |
| Voltage - Output | 4.9V ~ 5.1V |
| Current - Output / Channel | - |
| Frequency | 200kHz ~ 700kHz |
| Dimming | Analog, PWM |
| Applications | Automotive, Commercial & Industrial Lighting |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 28-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 28-TSSOP-EP |
168 out of 176 (98%)
Customers recommended this product
Thank you Allen Elena i Got it my package very good condition and fast delivery.
She is a very reliable staff who kindly responds to consultations on prices and delivery times. I will use it again.
Trustable and helpful supplier. The communication is easy and fast. The whole picture is very positive.
The parcel was well packed when received, thank you seller for fast response and good quality.