Image is for reference, please contact us to get the real picture
| Manufacturer Part Number: | MAX6577ZUT-T |
| Manufacturer: | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Part of Description: | SENSOR DIGITAL -40C-125C SOT23-6 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead Free / RoHS Compliant |
| Stock Condition: | 93980 In Stock |
| Ship From: | Hong Kong |
| Shipment Way: | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
Stock Status: 93980
Minimum: 1
Call for price or sumbit a RFQ
US $40 by FedEx.
Arrive in 3-5 days
Express:(FEDEX, UPS, DHL, TNT)Free shipping on first 0.5kg for orders over 150$,Overweight will be charged separately
| Type | Description |
|---|---|
| Product Status | Obsolete |
| Sensor Type | Digital, Local |
| Sensing Temperature - Local | -40°C ~ 125°C |
| Sensing Temperature - Remote | - |
| Output Type | Frequency |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Resolution | 1Hz/°C |
| Features | - |
| Accuracy - Highest (Lowest) | ±3°C (±7.5°C) |
| Test Condition | 25°C (-20°C) |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | SOT-23-6 |
| Supplier Device Package | SOT-6 |
168 out of 176 (98%)
Customers recommended this product
Delivered on time, Very good quality product, Anna is one of the best sales representative, I have seen in my career, she supports lot, response very very great. She did a very great job for me.
Thank you for your prompt and courteous service from ordering to shipping.
They are very patience to slove my problem.
The seller was very nice and friendly. The product was on time and in good quality.