Image is for reference, please contact us to get the real picture
| Manufacturer Part Number: | DS4302Z-020 |
| Manufacturer: | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Part of Description: | IC DAC 5BIT V-OUT 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead Free / RoHS Compliant |
| Stock Condition: | 67250 In Stock |
| Ship From: | Hong Kong |
| Shipment Way: | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
Stock Status: 67250
Minimum: 1
Call for price or sumbit a RFQ
US $40 by FedEx.
Arrive in 3-5 days
Express:(FEDEX, UPS, DHL, TNT)Free shipping on first 0.5kg for orders over 150$,Overweight will be charged separately
| Type | Description |
|---|---|
| Product Status | Obsolete |
| Number of Bits | 5 |
| Number of D/A Converters | 1 |
| Settling Time | 10µs (Typ) |
| Output Type | Voltage - Buffered |
| Differential Output | No |
| Data Interface | I²C |
| Reference Type | Internal |
| Voltage - Supply, Analog | 5V |
| Voltage - Supply, Digital | 5V |
| INL/DNL (LSB) | - |
| Architecture | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
| Mounting Type | Surface Mount |
168 out of 176 (98%)
Customers recommended this product
Thank you Allen Elena i Got it my package very good condition and fast delivery.
The seller was very nice and friendly. The product was on time and in good quality.
They are very patience to slove my problem.
Delivered on time, Very good quality product, Anna is one of the best sales representative, I have seen in my career, she supports lot, response very very great. She did a very great job for me.