Image is for reference, please contact us to get the real picture
| Manufacturer Part Number: | MAX3186CAP+T |
| Manufacturer: | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Part of Description: | IC TRANSCEIVER FULL 5/3 20SSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead Free / RoHS Compliant |
| Stock Condition: | 89330 In Stock |
| Ship From: | Hong Kong |
| Shipment Way: | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
Stock Status: 89330
Minimum: 1
Call for price or sumbit a RFQ
US $40 by FedEx.
Arrive in 3-5 days
Express:(FEDEX, UPS, DHL, TNT)Free shipping on first 0.5kg for orders over 150$,Overweight will be charged separately
| Type | Description |
|---|---|
| Product Status | Active |
| Type | Transceiver |
| Protocol | RS232 |
| Number of Drivers/Receivers | 5/3 |
| Duplex | Full |
| Receiver Hysteresis | 650 mV |
| Data Rate | 230kbps |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 20-SSOP (0.209", 5.30mm Width) |
| Supplier Device Package | 20-SSOP |
168 out of 176 (98%)
Customers recommended this product
Received the material on time with good quality, Demi Yang is Very easy to communicate with and a very supportive person.
The quality is very high, I am sure that is new and original. I will purchase again from them.
The parcel was well packed when received, thank you seller for fast response and good quality.