Image is for reference, please contact us to get the real picture
| Manufacturer Part Number: | MAX261BCWG |
| Manufacturer: | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Part of Description: | IC FILTER 57KHZ SWITCHED 24SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead Free / RoHS Compliant |
| Stock Condition: | 47685 In Stock |
| Ship From: | Hong Kong |
| Shipment Way: | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
Stock Status: 47685
Minimum: 1
Call for price or sumbit a RFQ
US $40 by FedEx.
Arrive in 3-5 days
Express:(FEDEX, UPS, DHL, TNT)Free shipping on first 0.5kg for orders over 150$,Overweight will be charged separately
| Type | Description |
|---|---|
| Product Status | Obsolete |
| Filter Type | Universal Switched Capacitor |
| Frequency - Cutoff or Center | 57kHz |
| Number of Filters | 2 |
| Filter Order | 2nd |
| Voltage - Supply | ±5V |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 24-SOIC |
168 out of 176 (98%)
Customers recommended this product
Very helpful supplier. Totally satisfied.
They are very patience to slove my problem.
The quality is very high, I am sure that is new and original. I will purchase again from them.
The product is original, the merchant service attitude is particularly good