Image is for reference, please contact us to get the real picture
| Manufacturer Part Number: | DS1005S-125+T&R |
| Manufacturer: | Analog Devices Inc./Maxim Integrated |
| Part of Description: | IC DELAY LINE 5TAP 125NS 16SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead Free / RoHS Compliant |
| Stock Condition: | 79643 In Stock |
| Ship From: | Hong Kong |
| Shipment Way: | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
Stock Status: 79643
Minimum: 1
Call for price or sumbit a RFQ
US $40 by FedEx.
Arrive in 3-5 days
Express:(FEDEX, UPS, DHL, TNT)Free shipping on first 0.5kg for orders over 150$,Overweight will be charged separately
| Type | Description |
|---|---|
| Product Status | Obsolete |
| Number of Taps/Steps | 5 |
| Function | Nonprogrammable |
| Delay to 1st Tap | 25ns |
| Tap Increment | 25 ns |
| Available Total Delays | 125ns |
| Number of Independent Delays | 1 |
| Voltage - Supply | 4.75V ~ 5.25V |
| Operating Temperature | 0°C ~ 70°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
168 out of 176 (98%)
Customers recommended this product
Received the material on time with good quality, Demi Yang is Very easy to communicate with and a very supportive person.
Thank you Allen Elena i Got it my package very good condition and fast delivery.
Thank you for your prompt and courteous service from ordering to shipping.