Image is for reference, please contact us to get the real picture
| Manufacturer Part Number: | 5CSEBA5U23I7LN |
| Manufacturer: | Intel |
| Part of Description: | IC SOC CORTEX-A9 925MHZ 672UBGA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead Free / RoHS Compliant |
| Stock Condition: | 51964 In Stock |
| Ship From: | Hong Kong |
| Shipment Way: | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
Stock Status: 51964
Minimum: 1
Call for price or sumbit a RFQ
US $40 by FedEx.
Arrive in 3-5 days
Express:(FEDEX, UPS, DHL, TNT)Free shipping on first 0.5kg for orders over 150$,Overweight will be charged separately
| Type | Description |
|---|---|
| Product Status | Active |
| Architecture | MCU, FPGA |
| Core Processor | Dual ARM® Cortex®-A9 MPCore™ with CoreSight™ |
| Flash Size | - |
| RAM Size | 64KB |
| Peripherals | DMA, POR, WDT |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, Ethernet, I²C, MMC/SD/SDIO, SPI, UART/USART, USB OTG |
| Speed | 925MHz |
| Primary Attributes | FPGA - 85K Logic Elements |
| Operating Temperature | -40°C ~ 100°C (TJ) |
| Package / Case | 672-FBGA |
| Supplier Device Package | 672-UBGA (23x23) |
168 out of 176 (98%)
Customers recommended this product
The product is original, the merchant service attitude is particularly good
The parcel was well packed when received, thank you seller for fast response and good quality.
Very helpful supplier. Totally satisfied.