Image is for reference, please contact us to get the real picture
| Manufacturer Part Number: | MPLAD30KP120AE3 |
| Manufacturer: | Microchip Technology |
| Part of Description: | TVS DIODE 120VWM 193VC PLAD |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead Free / RoHS Compliant |
| Stock Condition: | 2799 In Stock |
| Ship From: | Hong Kong |
| Shipment Way: | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
Stock Status: 2799
Minimum: 1
Call for price or sumbit a RFQ
US $40 by FedEx.
Arrive in 3-5 days
Express:(FEDEX, UPS, DHL, TNT)Free shipping on first 0.5kg for orders over 150$,Overweight will be charged separately
| Type | Description |
|---|---|
| Product Status | Active |
| Type | Zener |
| Unidirectional Channels | 1 |
| Bidirectional Channels | - |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 120V |
| Voltage - Breakdown (Min) | 133V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 193V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 156A |
| Power - Peak Pulse | 30000W (30kW) |
| Power Line Protection | No |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | Nonstandard SMD |
| Supplier Device Package | PLAD |
168 out of 176 (98%)
Customers recommended this product
Received the material on time with good quality, Demi Yang is Very easy to communicate with and a very supportive person.
They are very patience to slove my problem.
The product is original, the merchant service attitude is particularly good