Image is for reference, please contact us to get the real picture
| Manufacturer Part Number: | CDLL4150 |
| Manufacturer: | Microchip Technology |
| Part of Description: | DIODE GEN PURP 75V 300MA DO213AA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead Free / RoHS Compliant |
| Stock Condition: | 44321 In Stock |
| Ship From: | Hong Kong |
| Shipment Way: | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
Stock Status: 44321
Minimum: 1
Call for price or sumbit a RFQ
US $40 by FedEx.
Arrive in 3-5 days
Express:(FEDEX, UPS, DHL, TNT)Free shipping on first 0.5kg for orders over 150$,Overweight will be charged separately
| Type | Description |
|---|---|
| Product Status | Active |
| Diode Type | Standard |
| Voltage - DC Reverse (Vr) (Max) | 75 V |
| Current - Average Rectified (Io) | 300mA |
| Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If | 1 V @ 200 mA |
| Speed | Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io) |
| Reverse Recovery Time (trr) | 4 ns |
| Current - Reverse Leakage @ Vr | 100 nA @ 50 V |
| Capacitance @ Vr, F | 2.5pF @ 0V, 1MHz |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-213AA |
| Supplier Device Package | DO-213AA |
| Operating Temperature - Junction | -65°C ~ 175°C |
168 out of 176 (98%)
Customers recommended this product
Thank you Allen Elena i Got it my package very good condition and fast delivery.
They are very patience to slove my problem.
Very helpful supplier. Totally satisfied.