Image is for reference, please contact us to get the real picture
| Manufacturer Part Number: | SST26VF064BEUI-104I/MF |
| Manufacturer: | Microchip Technology |
| Part of Description: | IC FLASH 64MBIT SPI/QUAD 8WDFN |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead Free / RoHS Compliant |
| Stock Condition: | 18010 In Stock |
| Ship From: | Hong Kong |
| Shipment Way: | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
Stock Status: 18010
Minimum: 1
Call for price or sumbit a RFQ
US $40 by FedEx.
Arrive in 3-5 days
Express:(FEDEX, UPS, DHL, TNT)Free shipping on first 0.5kg for orders over 150$,Overweight will be charged separately
| Type | Description |
|---|---|
| Product Status | Active |
| Memory Type | Non-Volatile |
| Memory Format | FLASH |
| Technology | FLASH |
| Memory Size | 64Mb (8M x 8) |
| Memory Interface | SPI - Quad I/O |
| Clock Frequency | 104 MHz |
| Write Cycle Time - Word, Page | 1.5ms |
| Access Time | - |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-WDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 8-WDFN (5x6) |
168 out of 176 (98%)
Customers recommended this product
Very helpful supplier. Totally satisfied.
She is a very reliable staff who kindly responds to consultations on prices and delivery times. I will use it again.
They are very patience to slove my problem.
Thank you Allen Elena i Got it my package very good condition and fast delivery.