Image is for reference, please contact us to get the real picture
| Manufacturer Part Number: | MXLSMBG110CAE3 |
| Manufacturer: | Microchip Technology |
| Part of Description: | TVS DIODE 110VWM 177VC SMBG |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead Free / RoHS Compliant |
| Stock Condition: | 61832 In Stock |
| Ship From: | Hong Kong |
| Shipment Way: | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
Stock Status: 61832
Minimum: 1
Call for price or sumbit a RFQ
US $40 by FedEx.
Arrive in 3-5 days
Express:(FEDEX, UPS, DHL, TNT)Free shipping on first 0.5kg for orders over 150$,Overweight will be charged separately
| Type | Description |
|---|---|
| Product Status | Active |
| Type | Zener |
| Unidirectional Channels | - |
| Bidirectional Channels | 1 |
| Voltage - Reverse Standoff (Typ) | 110V |
| Voltage - Breakdown (Min) | 122V |
| Voltage - Clamping (Max) @ Ipp | 177V |
| Current - Peak Pulse (10/1000µs) | 3.4A |
| Power - Peak Pulse | 600W |
| Power Line Protection | No |
| Applications | General Purpose |
| Capacitance @ Frequency | - |
| Operating Temperature | -65°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | DO-215AA, SMB Gull Wing |
| Supplier Device Package | SMBG (DO-215AA) |
168 out of 176 (98%)
Customers recommended this product
The quality is very high, I am sure that is new and original. I will purchase again from them.
Thank you for your prompt and courteous service from ordering to shipping.
Delivered on time, Very good quality product, Anna is one of the best sales representative, I have seen in my career, she supports lot, response very very great. She did a very great job for me.
Thank you Allen Elena i Got it my package very good condition and fast delivery.