Image is for reference, please contact us to get the real picture
| Manufacturer Part Number: | SI8451BB-B-IS1R |
| Manufacturer: | Skyworks Solutions Inc. |
| Part of Description: | DGTL ISO 2500VRMS 5CH GP 16SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead Free / RoHS Compliant |
| Stock Condition: | 23721 In Stock |
| Ship From: | Hong Kong |
| Shipment Way: | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
Stock Status: 23721
Minimum: 1
Call for price or sumbit a RFQ
US $40 by FedEx.
Arrive in 3-5 days
Express:(FEDEX, UPS, DHL, TNT)Free shipping on first 0.5kg for orders over 150$,Overweight will be charged separately
| Type | Description |
|---|---|
| Product Status | Not For New Designs |
| Technology | Capacitive Coupling |
| Type | General Purpose |
| Isolated Power | No |
| Number of Channels | 5 |
| Inputs - Side 1/Side 2 | 4/1 |
| Channel Type | Unidirectional |
| Voltage - Isolation | 2500Vrms |
| Common Mode Transient Immunity (Min) | 25kV/µs (Typ) |
| Data Rate | 150Mbps |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) | 9.5ns, 9.5ns |
| Pulse Width Distortion (Max) | 2.5ns |
| Rise / Fall Time (Typ) | 3.8ns, 2.8ns |
| Voltage - Supply | 2.7V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
168 out of 176 (98%)
Customers recommended this product
The seller was very nice and friendly. The product was on time and in good quality.
The product is original, the merchant service attitude is particularly good
Very helpful supplier. Totally satisfied.
They are very patience to slove my problem.