Image is for reference, please contact us to get the real picture
| Manufacturer Part Number: | SI88343EC-ISR |
| Manufacturer: | Skyworks Solutions Inc. |
| Part of Description: | DGTL ISO 5000VRMS 4CH GP 24SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead Free / RoHS Compliant |
| Stock Condition: | 14929 In Stock |
| Ship From: | Hong Kong |
| Shipment Way: | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
Stock Status: 14929
Minimum: 1
Call for price or sumbit a RFQ
US $40 by FedEx.
Arrive in 3-5 days
Express:(FEDEX, UPS, DHL, TNT)Free shipping on first 0.5kg for orders over 150$,Overweight will be charged separately
| Type | Description |
|---|---|
| Product Status | Active |
| Technology | Capacitive Coupling |
| Type | General Purpose |
| Isolated Power | No |
| Number of Channels | 4 |
| Inputs - Side 1/Side 2 | 1/3 |
| Channel Type | Unidirectional |
| Voltage - Isolation | 5000Vrms |
| Common Mode Transient Immunity (Min) | 40kV/µs |
| Data Rate | 100Mbps |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) | 18ns, 23ns |
| Pulse Width Distortion (Max) | 7ns |
| Rise / Fall Time (Typ) | 2.5ns, 2.5ns |
| Voltage - Supply | 3V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 24-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 24-SOIC |
168 out of 176 (98%)
Customers recommended this product
The seller was very nice and friendly. The product was on time and in good quality.
Very helpful supplier. Totally satisfied.
Trustable and helpful supplier. The communication is easy and fast. The whole picture is very positive.
Delivered on time, Very good quality product, Anna is one of the best sales representative, I have seen in my career, she supports lot, response very very great. She did a very great job for me.