Image is for reference, please contact us to get the real picture
| Manufacturer Part Number: | SI8652ED-B-IS |
| Manufacturer: | Skyworks Solutions Inc. |
| Part of Description: | DGTL ISO 5000VRMS 5CH GP 16SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead Free / RoHS Compliant |
| Stock Condition: | 19594 In Stock |
| Ship From: | Hong Kong |
| Shipment Way: | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
Stock Status: 19594
Minimum: 1
Call for price or sumbit a RFQ
US $40 by FedEx.
Arrive in 3-5 days
Express:(FEDEX, UPS, DHL, TNT)Free shipping on first 0.5kg for orders over 150$,Overweight will be charged separately
| Type | Description |
|---|---|
| Product Status | Active |
| Technology | Capacitive Coupling |
| Type | General Purpose |
| Isolated Power | No |
| Number of Channels | 5 |
| Inputs - Side 1/Side 2 | 3/2 |
| Channel Type | Unidirectional |
| Voltage - Isolation | 5000Vrms |
| Common Mode Transient Immunity (Min) | 35kV/µs |
| Data Rate | 150Mbps |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) | 13ns, 13ns |
| Pulse Width Distortion (Max) | 4.5ns |
| Rise / Fall Time (Typ) | 2.5ns, 2.5ns |
| Voltage - Supply | 2.5V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
168 out of 176 (98%)
Customers recommended this product
Received the material on time with good quality, Demi Yang is Very easy to communicate with and a very supportive person.
They are very patience to slove my problem.
Trustable and helpful supplier. The communication is easy and fast. The whole picture is very positive.
She is a very reliable staff who kindly responds to consultations on prices and delivery times. I will use it again.