Image is for reference, please contact us to get the real picture
| Manufacturer Part Number: | SI8275GBD-IM1 |
| Manufacturer: | Skyworks Solutions Inc. |
| Part of Description: | 4A 2.5 KV HIGH CMTI DUAL GATE DR |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead Free / RoHS Compliant |
| Stock Condition: | 23304 In Stock |
| Ship From: | Hong Kong |
| Shipment Way: | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
Stock Status: 23304
Minimum: 1
Call for price or sumbit a RFQ
US $40 by FedEx.
Arrive in 3-5 days
Express:(FEDEX, UPS, DHL, TNT)Free shipping on first 0.5kg for orders over 150$,Overweight will be charged separately
| Type | Description |
|---|---|
| Product Status | Active |
| Technology | Capacitive Coupling |
| Number of Channels | 2 |
| Voltage - Isolation | 2500Vrms |
| Common Mode Transient Immunity (Min) | 200kV/µs |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) | 75ns, 75ns |
| Pulse Width Distortion (Max) | 8ns |
| Rise / Fall Time (Typ) | 10.5ns, 13.3ns |
| Current - Output High, Low | 1.8A, 4A |
| Current - Peak Output | 4A |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | - |
| Current - DC Forward (If) (Max) | - |
| Voltage - Output Supply | 4.2V ~ 30V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 14-VDFN |
| Supplier Device Package | 14-QFN (5x5) |
| Approval Agency | CQC, CSA, UL, VDE |
168 out of 176 (98%)
Customers recommended this product
Trustable and helpful supplier. The communication is easy and fast. The whole picture is very positive.
The seller was very nice and friendly. The product was on time and in good quality.
Delivered on time, Very good quality product, Anna is one of the best sales representative, I have seen in my career, she supports lot, response very very great. She did a very great job for me.