Image is for reference, please contact us to get the real picture
| Manufacturer Part Number: | SI8235AD-C-IS |
| Manufacturer: | Skyworks Solutions Inc. |
| Part of Description: | DGTL ISO 5KV 2CH GATE DVR 16SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead Free / RoHS Compliant |
| Stock Condition: | 63203 In Stock |
| Ship From: | Hong Kong |
| Shipment Way: | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
Stock Status: 63203
Minimum: 1
Call for price or sumbit a RFQ
US $40 by FedEx.
Arrive in 3-5 days
Express:(FEDEX, UPS, DHL, TNT)Free shipping on first 0.5kg for orders over 150$,Overweight will be charged separately
| Type | Description |
|---|---|
| Product Status | Obsolete |
| Technology | Capacitive Coupling |
| Number of Channels | 2 |
| Voltage - Isolation | 5000Vrms |
| Common Mode Transient Immunity (Min) | 20kV/µs |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) | 60ns, 60ns |
| Pulse Width Distortion (Max) | 5.6ns |
| Rise / Fall Time (Typ) | 12ns, 12ns (Max) |
| Current - Output High, Low | 2A, 4A |
| Current - Peak Output | 4A |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | - |
| Current - DC Forward (If) (Max) | - |
| Voltage - Output Supply | 6.5V ~ 24V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Approval Agency | CQC, CSA, UR, VDE |
168 out of 176 (98%)
Customers recommended this product
Thank you Allen Elena i Got it my package very good condition and fast delivery.
The parcel was well packed when received, thank you seller for fast response and good quality.
Delivered on time, Very good quality product, Anna is one of the best sales representative, I have seen in my career, she supports lot, response very very great. She did a very great job for me.
Received the material on time with good quality, Demi Yang is Very easy to communicate with and a very supportive person.