Image is for reference, please contact us to get the real picture
| Manufacturer Part Number: | Z0107NN 5AA4 |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Part of Description: | TRIAC SENS GATE 800V 1A SOT223 |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead Free / RoHS Compliant |
| Stock Condition: | 95883 In Stock |
| Ship From: | Hong Kong |
| Shipment Way: | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
Stock Status: 95883
Minimum: 1
Call for price or sumbit a RFQ
US $40 by FedEx.
Arrive in 3-5 days
Express:(FEDEX, UPS, DHL, TNT)Free shipping on first 0.5kg for orders over 150$,Overweight will be charged separately
| Type | Description |
|---|---|
| Product Status | Active |
| Triac Type | Logic - Sensitive Gate |
| Voltage - Off State | 800 V |
| Current - On State (It (RMS)) (Max) | 1 A |
| Voltage - Gate Trigger (Vgt) (Max) | 1.3 V |
| Current - Non Rep. Surge 50, 60Hz (Itsm) | 8A, 8.5A |
| Current - Gate Trigger (Igt) (Max) | 5 mA |
| Current - Hold (Ih) (Max) | 10 mA |
| Configuration | Single |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | TO-261-4, TO-261AA |
| Supplier Device Package | SOT-223 |
168 out of 176 (98%)
Customers recommended this product
Thank you for your prompt and courteous service from ordering to shipping.
Thank you Allen Elena i Got it my package very good condition and fast delivery.
Trustable and helpful supplier. The communication is easy and fast. The whole picture is very positive.
The parcel was well packed when received, thank you seller for fast response and good quality.