Image is for reference, please contact us to get the real picture
| Manufacturer Part Number: | SPC560D30L3B4E0X |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Part of Description: | IC MCU 32BIT 128KB FLASH 100LQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead Free / RoHS Compliant |
| Stock Condition: | 21107 In Stock |
| Ship From: | Hong Kong |
| Shipment Way: | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
Stock Status: 21107
Minimum: 1
Call for price or sumbit a RFQ
US $40 by FedEx.
Arrive in 3-5 days
Express:(FEDEX, UPS, DHL, TNT)Free shipping on first 0.5kg for orders over 150$,Overweight will be charged separately
| Type | Description |
|---|---|
| Product Status | Not For New Designs |
| Core Processor | e200z0h |
| Core Size | 32-Bit Single-Core |
| Speed | 48MHz |
| Connectivity | CANbus, LINbus, SPI, UART/USART |
| Peripherals | DMA, LVD, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 79 |
| Program Memory Size | 128KB (128K x 8) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | - |
| RAM Size | 12K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3V ~ 5.5V |
| Data Converters | A/D 33x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Supplier Device Package | 100-LQFP (14x14) |
168 out of 176 (98%)
Customers recommended this product
The parcel was well packed when received, thank you seller for fast response and good quality.
The seller was very nice and friendly. The product was on time and in good quality.
Trustable and helpful supplier. The communication is easy and fast. The whole picture is very positive.
The quality is very high, I am sure that is new and original. I will purchase again from them.