Image is for reference, please contact us to get the real picture
| Manufacturer Part Number: | VNH7040AYTR |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Part of Description: | IC MOTOR DRVR 4V-28V 36POWERSSO |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead Free / RoHS Compliant |
| Stock Condition: | 13809 In Stock |
| Ship From: | Hong Kong |
| Shipment Way: | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
Stock Status: 13809
Minimum: 1
Call for price or sumbit a RFQ
US $40 by FedEx.
Arrive in 3-5 days
Express:(FEDEX, UPS, DHL, TNT)Free shipping on first 0.5kg for orders over 150$,Overweight will be charged separately
| Type | Description |
|---|---|
| Product Status | Active |
| Motor Type - Stepper | - |
| Motor Type - AC, DC | Brushed DC |
| Function | Driver - Fully Integrated, Control and Power Stage |
| Output Configuration | Half Bridge (2) |
| Interface | PWM |
| Technology | Power MOSFET |
| Step Resolution | - |
| Applications | Automotive |
| Current - Output | 35A |
| Voltage - Supply | 4V ~ 28V |
| Voltage - Load | 4V ~ 28V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 36-PowerBFSOP (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | PowerSSO-36 |
168 out of 176 (98%)
Customers recommended this product
Thank you Allen Elena i Got it my package very good condition and fast delivery.
Thank you for your prompt and courteous service from ordering to shipping.
lot of 5 samples pulled for 100, all passed inspection and were exactly on specific frequency.