Image is for reference, please contact us to get the real picture
| Manufacturer Part Number: | L9856-TR |
| Manufacturer: | STMicroelectronics |
| Part of Description: | IC GATE DRVR HIGH-SIDE 8SO |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead Free / RoHS Compliant |
| Stock Condition: | 53289 In Stock |
| Ship From: | Hong Kong |
| Shipment Way: | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
Stock Status: 53289
Minimum: 1
Call for price or sumbit a RFQ
US $40 by FedEx.
Arrive in 3-5 days
Express:(FEDEX, UPS, DHL, TNT)Free shipping on first 0.5kg for orders over 150$,Overweight will be charged separately
| Type | Description |
|---|---|
| Product Status | Active |
| Driven Configuration | High-Side |
| Channel Type | Single |
| Number of Drivers | 1 |
| Gate Type | N-Channel MOSFET |
| Voltage - Supply | 4.4V ~ 6.5V |
| Logic Voltage - VIL, VIH | - |
| Current - Peak Output (Source, Sink) | 500mA, 500mA |
| Input Type | Inverting |
| High Side Voltage - Max (Bootstrap) | 150 V |
| Rise / Fall Time (Typ) | 100ns, 100ns |
| Operating Temperature | -55°C ~ 150°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
168 out of 176 (98%)
Customers recommended this product
Thank you for your prompt and courteous service from ordering to shipping.
Trustable and helpful supplier. The communication is easy and fast. The whole picture is very positive.
The seller was very nice and friendly. The product was on time and in good quality.
They are very patience to slove my problem.