Image is for reference, please contact us to get the real picture
| Manufacturer Part Number: | TMS320F28377DPTPT |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part of Description: | IC MCU 32BIT 1MB FLASH 176HLQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead Free / RoHS Compliant |
| Stock Condition: | 3681 In Stock |
| Ship From: | Hong Kong |
| Shipment Way: | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
Stock Status: 3681
Minimum: 1
Call for price or sumbit a RFQ
US $40 by FedEx.
Arrive in 3-5 days
Express:(FEDEX, UPS, DHL, TNT)Free shipping on first 0.5kg for orders over 150$,Overweight will be charged separately
| Type | Description |
|---|---|
| Product Status | Active |
| Core Processor | C28x |
| Core Size | 32-Bit Dual-Core |
| Speed | 200MHz |
| Connectivity | CANbus, EBI/EMI, I²C, McBSP, SCI, SPI, uPP, UART/USART, USB |
| Peripherals | DMA, POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 97 |
| Program Memory Size | 1MB (512K x 16) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | - |
| RAM Size | 102K x 16 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 1.14V ~ 3.47V |
| Data Converters | A/D 20x12b, 9x16b; D/A 3x12b |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 176-LQFP Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 176-HLQFP (24x24) |
168 out of 176 (98%)
Customers recommended this product
Very helpful supplier. Totally satisfied.
The quality is very high, I am sure that is new and original. I will purchase again from them.
The seller was very nice and friendly. The product was on time and in good quality.
Received the material on time with good quality, Demi Yang is Very easy to communicate with and a very supportive person.