Image is for reference, please contact us to get the real picture
| Manufacturer Part Number: | TMS320LF2406APZA |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part of Description: | IC MCU 16BIT 64KB FLASH 100LQFP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead Free / RoHS Compliant |
| Stock Condition: | 4226 In Stock |
| Ship From: | Hong Kong |
| Shipment Way: | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
Stock Status: 4226
Minimum: 1
Call for price or sumbit a RFQ
US $40 by FedEx.
Arrive in 3-5 days
Express:(FEDEX, UPS, DHL, TNT)Free shipping on first 0.5kg for orders over 150$,Overweight will be charged separately
| Type | Description |
|---|---|
| Product Status | Active |
| Core Processor | C2xx DSP |
| Core Size | 16-Bit |
| Speed | 40MHz |
| Connectivity | CANbus, SCI, SPI, UART/USART |
| Peripherals | POR, PWM, WDT |
| Number of I/O | 41 |
| Program Memory Size | 64KB (32K x 16) |
| Program Memory Type | FLASH |
| EEPROM Size | - |
| RAM Size | 5K x 8 |
| Voltage - Supply (Vcc/Vdd) | 3V ~ 3.6V |
| Data Converters | A/D 16x10b |
| Oscillator Type | Internal |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 100-LQFP |
| Supplier Device Package | 100-LQFP (14x14) |
168 out of 176 (98%)
Customers recommended this product
The seller was very nice and friendly. The product was on time and in good quality.
Thank you Allen Elena i Got it my package very good condition and fast delivery.
Delivered on time, Very good quality product, Anna is one of the best sales representative, I have seen in my career, she supports lot, response very very great. She did a very great job for me.