Image is for reference, please contact us to get the real picture
| Manufacturer Part Number: | THS4521HD |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part of Description: | IC OPAMP DIFF 1 CIRCUIT 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead Free / RoHS Compliant |
| Stock Condition: | 1052 In Stock |
| Ship From: | Hong Kong |
| Shipment Way: | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
Stock Status: 1052
Minimum: 1
Call for price or sumbit a RFQ
US $40 by FedEx.
Arrive in 3-5 days
Express:(FEDEX, UPS, DHL, TNT)Free shipping on first 0.5kg for orders over 150$,Overweight will be charged separately
| Type | Description |
|---|---|
| Product Status | Active |
| Amplifier Type | Differential |
| Number of Circuits | 1 |
| Output Type | Differential, Rail-to-Rail |
| Slew Rate | 422.5V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 81 MHz |
| -3db Bandwidth | 104.3 MHz |
| Current - Input Bias | 750 nA |
| Voltage - Input Offset | 100 µV |
| Current - Supply | 1mA |
| Current - Output / Channel | 35 mA |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.5 V |
| Voltage - Supply Span (Max) | 3.6 V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 175°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
168 out of 176 (98%)
Customers recommended this product
The parcel was well packed when received, thank you seller for fast response and good quality.
The seller was very nice and friendly. The product was on time and in good quality.
She is a very reliable staff who kindly responds to consultations on prices and delivery times. I will use it again.
Trustable and helpful supplier. The communication is easy and fast. The whole picture is very positive.