Image is for reference, please contact us to get the real picture
| Manufacturer Part Number: | SN74AHC273PW |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part of Description: | IC FF D-TYPE SNGL 8BIT 20TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead Free / RoHS Compliant |
| Stock Condition: | 63731 In Stock |
| Ship From: | Hong Kong |
| Shipment Way: | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
Stock Status: 63731
Minimum: 1
Call for price or sumbit a RFQ
US $40 by FedEx.
Arrive in 3-5 days
Express:(FEDEX, UPS, DHL, TNT)Free shipping on first 0.5kg for orders over 150$,Overweight will be charged separately
| Type | Description |
|---|---|
| Product Status | Active |
| Function | Master Reset |
| Type | D-Type |
| Output Type | Non-Inverted |
| Number of Elements | 1 |
| Number of Bits per Element | 8 |
| Clock Frequency | 110 MHz |
| Max Propagation Delay @ V, Max CL | 11ns @ 5V, 50pF |
| Trigger Type | Positive Edge |
| Current - Output High, Low | 8mA, 8mA |
| Voltage - Supply | 2V ~ 5.5V |
| Current - Quiescent (Iq) | 4 µA |
| Input Capacitance | 2.5 pF |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Supplier Device Package | 20-TSSOP |
| Package / Case | 20-TSSOP (0.173", 4.40mm Width) |
168 out of 176 (98%)
Customers recommended this product
The parcel was well packed when received, thank you seller for fast response and good quality.
She is a very reliable staff who kindly responds to consultations on prices and delivery times. I will use it again.
Received the material on time with good quality, Demi Yang is Very easy to communicate with and a very supportive person.