Image is for reference, please contact us to get the real picture
| Manufacturer Part Number: | UCC27527DSDT |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part of Description: | IC GATE DRVR LOW-SIDE 8SON |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead Free / RoHS Compliant |
| Stock Condition: | 29183 In Stock |
| Ship From: | Hong Kong |
| Shipment Way: | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
Stock Status: 29183
Minimum: 1
Call for price or sumbit a RFQ
US $40 by FedEx.
Arrive in 3-5 days
Express:(FEDEX, UPS, DHL, TNT)Free shipping on first 0.5kg for orders over 150$,Overweight will be charged separately
| Type | Description |
|---|---|
| Product Status | Active |
| Driven Configuration | Low-Side |
| Channel Type | Independent |
| Number of Drivers | 2 |
| Gate Type | IGBT, N-Channel MOSFET |
| Voltage - Supply | 4.5V ~ 18V |
| Logic Voltage - VIL, VIH | - |
| Current - Peak Output (Source, Sink) | 5A, 5A |
| Input Type | Inverting, Non-Inverting |
| High Side Voltage - Max (Bootstrap) | - |
| Rise / Fall Time (Typ) | 7ns, 6ns |
| Operating Temperature | -40°C ~ 140°C (TJ) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-WDFN Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 8-SON (3x3) |
168 out of 176 (98%)
Customers recommended this product
Very helpful supplier. Totally satisfied.
Received the material on time with good quality, Demi Yang is Very easy to communicate with and a very supportive person.
The parcel was well packed when received, thank you seller for fast response and good quality.