Image is for reference, please contact us to get the real picture
| Manufacturer Part Number: | SN74CB3T16211DGGR |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part of Description: | IC BUS SWITCH 12 X 1:1 56TSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead Free / RoHS Compliant |
| Stock Condition: | 33689 In Stock |
| Ship From: | Hong Kong |
| Shipment Way: | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
Stock Status: 33689
Minimum: 1
Call for price or sumbit a RFQ
US $40 by FedEx.
Arrive in 3-5 days
Express:(FEDEX, UPS, DHL, TNT)Free shipping on first 0.5kg for orders over 150$,Overweight will be charged separately
| Type | Description |
|---|---|
| Product Status | Active |
| Type | Bus Switch |
| Circuit | 12 x 1:1 |
| Independent Circuits | 2 |
| Current - Output High, Low | - |
| Voltage Supply Source | Single Supply |
| Voltage - Supply | 2.3V ~ 3.6V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 56-TFSOP (0.240", 6.10mm Width) |
| Supplier Device Package | 56-TSSOP |
168 out of 176 (98%)
Customers recommended this product
Trustable and helpful supplier. The communication is easy and fast. The whole picture is very positive.
Received the material on time with good quality, Demi Yang is Very easy to communicate with and a very supportive person.
lot of 5 samples pulled for 100, all passed inspection and were exactly on specific frequency.