Image is for reference, please contact us to get the real picture
| Manufacturer Part Number: | TPS92520QDADRQ1 |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part of Description: | IC LED DRVR RGLTR PWM 32HTSSOP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead Free / RoHS Compliant |
| Stock Condition: | 22846 In Stock |
| Ship From: | Hong Kong |
| Shipment Way: | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
Stock Status: 22846
Minimum: 1
Call for price or sumbit a RFQ
US $40 by FedEx.
Arrive in 3-5 days
Express:(FEDEX, UPS, DHL, TNT)Free shipping on first 0.5kg for orders over 150$,Overweight will be charged separately
| Type | Description |
|---|---|
| Product Status | Active |
| Type | DC DC Regulator |
| Topology | Step-Down (Buck) |
| Internal Switch(s) | Yes |
| Number of Outputs | 2 |
| Voltage - Supply (Min) | 4.5V |
| Voltage - Supply (Max) | 63V |
| Voltage - Output | - |
| Current - Output / Channel | 1.6A |
| Frequency | 400kHz ~ 2.2MHz |
| Dimming | Analog, PWM |
| Applications | Automotive, Lighting |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 32-TSSOP (0.240", 6.10mm Width) Exposed Pad |
| Supplier Device Package | 32-HTSSOP |
168 out of 176 (98%)
Customers recommended this product
The seller was very nice and friendly. The product was on time and in good quality.
Thank you for your prompt and courteous service from ordering to shipping.
They are very patience to slove my problem.