Image is for reference, please contact us to get the real picture
| Manufacturer Part Number: | ISO7731FDW |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part of Description: | DGTL ISO 5000VRMS 3CH GP 16SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead Free / RoHS Compliant |
| Stock Condition: | 29040 In Stock |
| Ship From: | Hong Kong |
| Shipment Way: | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
Stock Status: 29040
Minimum: 1
Call for price or sumbit a RFQ
US $40 by FedEx.
Arrive in 3-5 days
Express:(FEDEX, UPS, DHL, TNT)Free shipping on first 0.5kg for orders over 150$,Overweight will be charged separately
| Type | Description |
|---|---|
| Product Status | Active |
| Technology | Capacitive Coupling |
| Type | General Purpose |
| Isolated Power | No |
| Number of Channels | 3 |
| Inputs - Side 1/Side 2 | 2/1 |
| Channel Type | Unidirectional |
| Voltage - Isolation | 5000Vrms |
| Common Mode Transient Immunity (Min) | 85kV/µs |
| Data Rate | 100Mbps |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) | 16ns, 16ns |
| Pulse Width Distortion (Max) | 4.9ns |
| Rise / Fall Time (Typ) | 1.3ns, 1.4ns |
| Voltage - Supply | 2.25V ~ 5.5V |
| Operating Temperature | -55°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
168 out of 176 (98%)
Customers recommended this product
lot of 5 samples pulled for 100, all passed inspection and were exactly on specific frequency.
The product is original, the merchant service attitude is particularly good
The parcel was well packed when received, thank you seller for fast response and good quality.