Image is for reference, please contact us to get the real picture
| Manufacturer Part Number: | ISO5851DWR |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part of Description: | DGTL ISO 5.7KV GATE DRVR 16SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead Free / RoHS Compliant |
| Stock Condition: | 14953 In Stock |
| Ship From: | Hong Kong |
| Shipment Way: | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
Stock Status: 14953
Minimum: 1
Call for price or sumbit a RFQ
US $40 by FedEx.
Arrive in 3-5 days
Express:(FEDEX, UPS, DHL, TNT)Free shipping on first 0.5kg for orders over 150$,Overweight will be charged separately
| Type | Description |
|---|---|
| Product Status | Active |
| Technology | Capacitive Coupling |
| Number of Channels | 1 |
| Voltage - Isolation | 5700Vrms |
| Common Mode Transient Immunity (Min) | 100kV/µs |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) | 110ns, 110ns |
| Pulse Width Distortion (Max) | - |
| Rise / Fall Time (Typ) | 20ns, 20ns |
| Current - Output High, Low | 1.5A, 3.4A |
| Current - Peak Output | 2.7A, 5.5A |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | - |
| Current - DC Forward (If) (Max) | - |
| Voltage - Output Supply | 15V ~ 30V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Approval Agency | CQC, CSA, UR, VDE |
168 out of 176 (98%)
Customers recommended this product
The quality is very high, I am sure that is new and original. I will purchase again from them.
The product is original, the merchant service attitude is particularly good
She is a very reliable staff who kindly responds to consultations on prices and delivery times. I will use it again.