Image is for reference, please contact us to get the real picture
| Manufacturer Part Number: | UCC21732QDWRQ1 |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part of Description: | IC POWER MANAGEMENT |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead Free / RoHS Compliant |
| Stock Condition: | 16711 In Stock |
| Ship From: | Hong Kong |
| Shipment Way: | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
Stock Status: 16711
Minimum: 1
Call for price or sumbit a RFQ
US $40 by FedEx.
Arrive in 3-5 days
Express:(FEDEX, UPS, DHL, TNT)Free shipping on first 0.5kg for orders over 150$,Overweight will be charged separately
| Type | Description |
|---|---|
| Product Status | Active |
| Technology | Capacitive Coupling |
| Number of Channels | 1 |
| Voltage - Isolation | 5700Vrms |
| Common Mode Transient Immunity (Min) | 150V/ns |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) | 130ns, 130ns |
| Pulse Width Distortion (Max) | 30ns |
| Rise / Fall Time (Typ) | 28ns, 24ns (Max) |
| Current - Output High, Low | 10A, 10A |
| Current - Peak Output | 10A |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | - |
| Current - DC Forward (If) (Max) | - |
| Voltage - Output Supply | 13V ~ 33V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Approval Agency | CQC, CSA, TUV, UL, VDE |
168 out of 176 (98%)
Customers recommended this product
Received the material on time with good quality, Demi Yang is Very easy to communicate with and a very supportive person.
The product is original, the merchant service attitude is particularly good
lot of 5 samples pulled for 100, all passed inspection and were exactly on specific frequency.
Very helpful supplier. Totally satisfied.