Image is for reference, please contact us to get the real picture
| Manufacturer Part Number: | UCC23513DWY |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part of Description: | IC GATE DRVR ISOLATED |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead Free / RoHS Compliant |
| Stock Condition: | 38826 In Stock |
| Ship From: | Hong Kong |
| Shipment Way: | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
Stock Status: 38826
Minimum: 1
Call for price or sumbit a RFQ
US $40 by FedEx.
Arrive in 3-5 days
Express:(FEDEX, UPS, DHL, TNT)Free shipping on first 0.5kg for orders over 150$,Overweight will be charged separately
| Type | Description |
|---|---|
| Product Status | Active |
| Technology | Capacitive Coupling |
| Number of Channels | 1 |
| Voltage - Isolation | 5700Vrms |
| Common Mode Transient Immunity (Min) | 150kV/µs |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) | 105ns, 105ns |
| Pulse Width Distortion (Max) | 35ns |
| Rise / Fall Time (Typ) | 28ns, 25ns (Max) |
| Current - Output High, Low | 3A, 3.5A |
| Current - Peak Output | 3A, 3.5A |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | 2.1V |
| Current - DC Forward (If) (Max) | 25 mA |
| Voltage - Output Supply | 14V ~ 33V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 6-SOIC (0.295", 7.50mm Width) |
| Supplier Device Package | 6-SOIC |
| Approval Agency | CQC, UL, VDE |
168 out of 176 (98%)
Customers recommended this product
She is a very reliable staff who kindly responds to consultations on prices and delivery times. I will use it again.
The quality is very high, I am sure that is new and original. I will purchase again from them.
Thank you for your prompt and courteous service from ordering to shipping.
Thank you Allen Elena i Got it my package very good condition and fast delivery.