Image is for reference, please contact us to get the real picture
| Manufacturer Part Number: | UCC21220D |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part of Description: | 4-A, 6-A, 3.0-KVRMS ISOLATED DUA |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead Free / RoHS Compliant |
| Stock Condition: | 18008 In Stock |
| Ship From: | Hong Kong |
| Shipment Way: | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
Stock Status: 18008
Minimum: 1
Call for price or sumbit a RFQ
US $40 by FedEx.
Arrive in 3-5 days
Express:(FEDEX, UPS, DHL, TNT)Free shipping on first 0.5kg for orders over 150$,Overweight will be charged separately
| Type | Description |
|---|---|
| Product Status | Active |
| Technology | Capacitive Coupling |
| Number of Channels | 2 |
| Voltage - Isolation | 3000Vrms |
| Common Mode Transient Immunity (Min) | 100V/ns |
| Propagation Delay tpLH / tpHL (Max) | 40ns, 40ns |
| Pulse Width Distortion (Max) | 5.5ns |
| Rise / Fall Time (Typ) | 5ns, 6ns |
| Current - Output High, Low | 4A, 6A |
| Current - Peak Output | - |
| Voltage - Forward (Vf) (Typ) | - |
| Current - DC Forward (If) (Max) | - |
| Voltage - Output Supply | 9.2V ~ 18V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 16-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 16-SOIC |
| Approval Agency | - |
168 out of 176 (98%)
Customers recommended this product
They are very patience to slove my problem.
Very helpful supplier. Totally satisfied.
Thank you Allen Elena i Got it my package very good condition and fast delivery.