Image is for reference, please contact us to get the real picture
| Manufacturer Part Number: | TLV2782AIDRG4 |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part of Description: | IC OPAMP GP 2 CIRCUIT 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead Free / RoHS Compliant |
| Stock Condition: | 93539 In Stock |
| Ship From: | Hong Kong |
| Shipment Way: | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
Stock Status: 93539
Minimum: 1
Call for price or sumbit a RFQ
US $40 by FedEx.
Arrive in 3-5 days
Express:(FEDEX, UPS, DHL, TNT)Free shipping on first 0.5kg for orders over 150$,Overweight will be charged separately
| Type | Description |
|---|---|
| Product Status | Obsolete |
| Amplifier Type | General Purpose |
| Number of Circuits | 2 |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Slew Rate | 5V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 8 MHz |
| -3db Bandwidth | - |
| Current - Input Bias | 2.5 pA |
| Voltage - Input Offset | 250 µV |
| Current - Supply | 650µA (x2 Channels) |
| Current - Output / Channel | 23 mA |
| Voltage - Supply Span (Min) | 1.8 V |
| Voltage - Supply Span (Max) | 3.6 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 125°C |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
168 out of 176 (98%)
Customers recommended this product
The seller was very nice and friendly. The product was on time and in good quality.
Thank you Allen Elena i Got it my package very good condition and fast delivery.
Received the material on time with good quality, Demi Yang is Very easy to communicate with and a very supportive person.
Thank you for your prompt and courteous service from ordering to shipping.