Image is for reference, please contact us to get the real picture
| Manufacturer Part Number: | TLV2432AIDG4 |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part of Description: | IC CMOS 2 CIRCUIT 8SOIC |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead Free / RoHS Compliant |
| Stock Condition: | 52118 In Stock |
| Ship From: | Hong Kong |
| Shipment Way: | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
Stock Status: 52118
Minimum: 1
Call for price or sumbit a RFQ
US $40 by FedEx.
Arrive in 3-5 days
Express:(FEDEX, UPS, DHL, TNT)Free shipping on first 0.5kg for orders over 150$,Overweight will be charged separately
| Type | Description |
|---|---|
| Product Status | Discontinued at Digi-Key |
| Amplifier Type | CMOS |
| Number of Circuits | 2 |
| Output Type | Rail-to-Rail |
| Slew Rate | 0.25V/µs |
| Gain Bandwidth Product | 550 kHz |
| -3db Bandwidth | - |
| Current - Input Bias | 1 pA |
| Voltage - Input Offset | 300 µV |
| Current - Supply | 100µA (x2 Channels) |
| Current - Output / Channel | 50 mA |
| Voltage - Supply Span (Min) | 2.7 V |
| Voltage - Supply Span (Max) | 10 V |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Package / Case | 8-SOIC (0.154", 3.90mm Width) |
| Supplier Device Package | 8-SOIC |
168 out of 176 (98%)
Customers recommended this product
Received the material on time with good quality, Demi Yang is Very easy to communicate with and a very supportive person.
Thank you for your prompt and courteous service from ordering to shipping.
They are very patience to slove my problem.
The seller was very nice and friendly. The product was on time and in good quality.