Image is for reference, please contact us to get the real picture
| Manufacturer Part Number: | LM4899LD |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part of Description: | IC AMP CLASS AB MONO 1.4W 10WSON |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead Free / RoHS Compliant |
| Stock Condition: | 52752 In Stock |
| Ship From: | Hong Kong |
| Shipment Way: | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
Stock Status: 52752
Minimum: 1
Call for price or sumbit a RFQ
US $40 by FedEx.
Arrive in 3-5 days
Express:(FEDEX, UPS, DHL, TNT)Free shipping on first 0.5kg for orders over 150$,Overweight will be charged separately
| Type | Description |
|---|---|
| Product Status | Obsolete |
| Type | Class AB |
| Output Type | 1-Channel (Mono) |
| Max Output Power x Channels @ Load | 1.4W x 1 @ 4Ohm |
| Voltage - Supply | 2.4V ~ 5.5V |
| Features | Depop, Differential Inputs, Shutdown, Thermal Protection |
| Mounting Type | Surface Mount |
| Operating Temperature | -40°C ~ 85°C (TA) |
| Supplier Device Package | 10-WSON (3x4) |
| Package / Case | 10-WFDFN Exposed Pad |
168 out of 176 (98%)
Customers recommended this product
She is a very reliable staff who kindly responds to consultations on prices and delivery times. I will use it again.
The seller was very nice and friendly. The product was on time and in good quality.
Delivered on time, Very good quality product, Anna is one of the best sales representative, I have seen in my career, she supports lot, response very very great. She did a very great job for me.
The quality is very high, I am sure that is new and original. I will purchase again from them.