Image is for reference, please contact us to get the real picture
| Manufacturer Part Number: | UC2625N |
| Manufacturer: | Texas Instruments |
| Part of Description: | IC MOTOR DRIVER 10V-18V 28DIP |
| Lead Free Status / RoHS Status: | Lead Free / RoHS Compliant |
| Stock Condition: | 35218 In Stock |
| Ship From: | Hong Kong |
| Shipment Way: | DHL/Fedex/TNT/UPS/EMS |
Stock Status: 35218
Minimum: 1
Call for price or sumbit a RFQ
US $40 by FedEx.
Arrive in 3-5 days
Express:(FEDEX, UPS, DHL, TNT)Free shipping on first 0.5kg for orders over 150$,Overweight will be charged separately
| Type | Description |
|---|---|
| Product Status | Obsolete |
| Motor Type - Stepper | - |
| Motor Type - AC, DC | Brushless DC (BLDC) |
| Function | Controller - Commutation, Direction Management |
| Output Configuration | Pre-Driver - Half Bridge (3) |
| Interface | Parallel |
| Technology | Power MOSFET, Power Darlington |
| Step Resolution | - |
| Applications | General Purpose |
| Current - Output | - |
| Voltage - Supply | 10V ~ 18V |
| Voltage - Load | - |
| Operating Temperature | -40°C ~ 105°C (TJ) |
| Mounting Type | Through Hole |
| Package / Case | 28-DIP (0.600", 15.24mm) |
| Supplier Device Package | 28-PDIP |
168 out of 176 (98%)
Customers recommended this product
Very helpful supplier. Totally satisfied.
The product is original, the merchant service attitude is particularly good
Trustable and helpful supplier. The communication is easy and fast. The whole picture is very positive.
The quality is very high, I am sure that is new and original. I will purchase again from them.